Zdieľame aktivitu nášho partnera: Projekt HOPE prináša nádej v boji proti dezinformáciám

29.03.2021 | Autor: Hronček & Partners, s. r. o.
3 minúty

Nadácia otvorenej spoločnosti v Bratislave spúšťa projekt HOPE, ktorý hravou formou vzdeláva mladých ľudí ako bezpečne používať komunikačné technológie, ale aj to, ako sa brániť pred kyberšikanou.

Zdieľame aktivitu nášho partnera: Projekt HOPE prináša nádej v boji proti dezinformáciám

Zdroj: https://projekthope.sk/

Tlačová Správa HOPE - Hall of positive engagement Projekt HOPE prináša nádej do boja proti dezinformáciam. Nadácia otvorenej spoločnosti v Bratislave spúšta svoj dlho pripravovaný projekt HOPE (hall of positive engagement), ktorý hravou formou vzdeláva a baví mladých ľudí k tomu, aby získali cenné poznatky, ako bezpečne používať komunikačné technológie, ale aj to, ako sa brániť pred kyberšikanou, či tým, ako viesť debatu s oponentom, ktorého názory definujú rôzne dezinformácie a nepravdy.

Projekt HOPE je autorským počinom Tomáša Kriššáka, ktorý sa téme informačnej bezpečnosti venuje už viac ako 11 rokov. Tomáš v projekte spojil nielen vedomosti z tejto oblasti, ale aj gamifikáciu a hravý prístup k vzdelávaniu, ktorý rozvíjal už v minulosti pri projekte Slobodovo.Tentokrát sa v hre žiaci spolu a pedagógovia pozrú do fiktívneho mesta niekde na Slovensku v roku 2025, kde nové informačné technológie zhoršili medziľudské vzťahy a mesto rozdelili na znepriateľené frakcie. Tie ovládajú skupiny Trollov, Haterov, Stalkerov a Fanatikov, jedinou skupinou, ktorá ešte kladie odpor sú členovia HOPE. Tí pomôžu na začiatku hry nášmu hrdinovi pred útokom trollov a pozvú ho k sebe, aby sa naučili spôsoby a techniky, ktorými je možné tieto útoky nielen odraziť, ale pomôcť druhým nájsť cestu k tomu, aby sa z nich stali opäť pokojní a mierumilovní obyvatelia mesta. Projekt je zdarma prístupný pre každého na stránke https://projekthope.sk/.

Projekt je primárne určený pre žiakov a pedagógov druhého stupňa základných škôl, ale z rôznych tém získajú nové praktické informácie aj starší študenti, ale aj ich rodičia a okolie. Súčasťou projektu bude aj séria webinárov pre pedagógov, aby spoznali metodiku práce a potenciálu tohto vzdelávacieho projektu, ktorého ambíciou je akcelerovať vývoj mediálnej gramotnosti, kritického myslenia, empatie, kyberbezpečnosti a ďalších dôležitých poznatkov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.
 


Hronček & Partners, s. r. o.

Hronček & Partners, s. r. o.

"Kvalitný obsah netvoria copywriteri, ale odborníci."